Το Festival Μηδέν συνεχίζει τη συνεργασία με το Εναλλακτικό Πολιτιστικό Εργαστήρι, Κέρκυρα
![](https://www.festivalmiden.gr/wp-content/uploads/kerkyra_2.jpg)
Το Festival Μηδέν συνεργάζεται και φέτος με το «Εναλλακτικό Πολιτιστικό Εργαστήρι» της Κέρκυρας στο δεύτερό του Φεστιβάλ Κοινωνικής Αλληλεγγύης που θα πραγματοποιηθεί το διήμερο 27-28 Μαΐου, παρουσιάζοντας την ενότητα «Just a Cause» από το Festival Μηδέν 2010.
Στην ενότητα συμμετέχουν οι καλλιτέχνες:
Josephin Bottger, Kandis Friesen, Bettina Mooshammer, Χρήστος Κοντέος, Δανάη Κωνσταντά, Στέλιος Ντεξής/Μυρτώ Βουνάτσου, Sonja Lotta, Maria Korporal, Eva Olsson, Myriam Thyes, Ulf Kristiansen, Hadas Tapouchi, Μαίρη Ζυγούρη, Marylaure Decurnex, Nick Briz
Επιμέλεια: Γιώργος Δημητρακόπουλος