Το Festival Miden στο Διεθνές φεστιβάλ ψηφιακών τεχνών FONLAD, Πορτογαλία
![](https://www.festivalmiden.gr/wp-content/uploads/Festival_Miden_2013_Ines_Von_Bonhorst.jpg)
Το φεστιβάλ βιντεοτέχνης της Καλαμάτας Festival Μηδέν προσκλήθηκε για 3η χρονιά να παρουσιάσει μια ενότητα βιντεοτέχνης στο διεθνές φεστιβάλ ψηφιακών τεχνών FONLAD (που πραγματοποιείται στην πόλη Coimbra, Πορτογαλία). Η ενότητα έχει τίτλο “Wherever I go, I find me” και είχε πρωτοπαρουσιαστεί στην προηγούμενη διοργάνωση του Festival Μηδέν (2013) και συγκεκριμένα στις παράλληλες προβολές του φεστιβάλ στο CAMP-Contemporary Art Meeting Point, στην Αθήνα. Την επιμέλεια υπογράφει η Γιούλα Παπαδοπούλου. Οι προβολές θα λάβουν χώρα στο “Portugal’s Center Pavillion” στις 3 Μαΐου 2014.
Συμμετέχοντες καλλιτέχνες: Riccardo Muroni, Jan Brand, Ines von Bonhorst, Shahar Marcus
Περισσότερες πληροφορίες για το φεστιβάλ ψηφιακών τεχνών FONLAD στην ιστοσελίδα του: http://eamp.eu/fonlad/pt/historial.html